Zahájení sezóny pochod do Zruče

 

V sobotu 14.4.2018 se uskutečnil zahajovací pochod našeho oddílu. Tentokrát měl zvláštní a slavnostní příchuť – uplynulo totiž 5 let od chvíle, kdy skupina promoklých pochodníků, kteří zapomněli přestoupit ve Zruči a místo do Zbraslavic dojeli do Kácova, vymyslela při čekání na správný vlak v hospodě na Ostrově ve Zruči nad Sázavou název Pohodář (někteří z nás sice tenkrát navrhovali jména jako Rychlý šlapky, Bludičky a podobné výstižné názvy, ale byli přehlasováni a tak jsme Pohodáři).

Sraz byl tentokrát na návsi v Zaháji ve 13:00 a odtud se vyrazilo dolů k Sázavě a ke Korbelovce, kde se k nám připojili další pochodníci. Posilněni lahodným pivním mokem i Včelaxou, Čmelaxou (výtečná pálenka z medu) a dalšími dobrotami jsme se vydali podél řeky Sázavy směrem ke Zruči nad Sázavou. Šli jsme svižným krokem, ale bohužel se nám do cesty stavěly záludné překážky, např.: stánek u Roberta, dále hostinec ve Vlastějovicích, studánka ve Vlastějovicích (ta byla zdolána o něco rychleji). Navzdory těmto překážkám nám cesta ubíhala čím dál tím veseleji, nadále posilňování zásobami z domova jsme úspěšně dorazili k další překážce, kterou bylo občerstvení na Horce. Tady už se startovní pole začalo trhat, někteří z nás, zlákáni vidinou blížícího se cíle a dobré večeře v hospůdce Na ostrově – kde byl náš cíl – nasadili strhující závěrečný finiš. Do cíle jsme tedy docházeli postupně, podle toho, jak si kdo rozložil síly, ale nakonec jsme se všichni sešli a místo medailí nás čekala výborná večeře a milá obsluha.

Během večera jsme při přípitku zavzpomínali na začátky Pohodáře, které nám připomněl Jarda Vošický, a pak už jsme se bavili a veselili, zpívali při kytaře i bez ní, někteří z nás během zpěvu vyzkoušeli pevnost stolu, což se kupodivu obešlo bez následků a tímto chceme poděkovat celé obsluze restaurace Na Ostrově. Moc jsme si to užili a doufáme, že se tam zase brzo sejdeme.

Všem Pohodářům ještě hodně společně ušlapaných kilometrů a co nejvíce krásných výročí.

 

Díky!

 

Radka+Jarda+Verča