Okolo Bohdanče

 

    V sobotu 29.10.2018 se uskutečnil tradiční pochod Okolo Bohdanče. I letos bylo na tomto pochodu zastoupení z řad Pohodářů, a to poměrně v hojném počtu, 13 pochodníků a 2 pejsci. Všichni Pohodáři se rozhodli pro trasu dlouhou 13 km.
    V 8.55 hod jsme vyšlápli od sokolovny v Bohdanči, kde jsme se zaregistrovali a obdrželi na cestu mapku s popisem trasy a tatranku na posilněnou. Cestou do první vesničky Řeplice, jsme rychlým rokem minuli Pohodáře Pepu, který ubral na našlapání kilometrů a zvolil trasu šestikilometrovou - kočárkovou. Z Řeplice jsme šlapali přes pole, lesy, louky až ke katlovskému jezeru a po jeho hrázi se dostali k prvnímu občerstvení na trase. Zde jsme si odpočinuli, dali něco z grilu nebo ulehčili svým batůžkům. Až se všichni posilnili, vypravili jsme se dále na Bludov. Tady, na návsi u kapličky, bylo další maličké občerstvení. I zde jsme si odpočinuli, posilnili se a doplnili tekutiny. Odtud se už naše trasa ubírala zpět do místa startu. Cesta byla moc hezká, většinou po rovině a lesem. Někteří hledali po lese houby, jiní zas užívali paprsky sluníčka.
    Do cíle jsme dorazili kolem půl druhé, vyzvedli si diplomy a krásný den s dobrým pocitem ušlapaných kilometrů zakončili obědem U Huberta ve Zbraslavicích :-)

Hanka