Za povidlovým koláčem

 

   První sobotu v dubnu 7.4., měli Pohodáři těžké rozhodování. Letošnímu 7. dubnu, byly přisouzeny hned dva krásné pochody. Benešovský povidlový koláč a Ze Zbraslavic do Zruče. Nakonec se Pohodáři rozdělili na 2 party, jedna vyrazila pro koláče a druhá do Zbraslavic.


    Odjezd z Hněvkovic na benešovský koláč byl naplánovaný na osmou hodinu ranní. V Benešově už v cukrárně netrpělivě čekala další skupinka Pohodářů, kteří přijeli vlakem od Prahy. Zakoupili jsme  startovné a v počtu 16 dospělých, 3 dětí a jednoho pejska Edy jsme v 8.30 hod vyrazili podle popisu trasy na mapě.
   Sluníčko svítilo a hřálo od samého rána, tak se nám to šlapalo :-). Prošli jsme na okraj města k hlavní silnici, na které provoz jedoucích aut nebral konce. Až se Jarda Voš. odvážil vstoupit do vozovky, sepnul ruce, skoro si kleknul a prosil řidiče aby zastavili a nechali nás přejít. Jarda byl hodně odvážný, ale fungovalo to !!!. Prošli jsme zámeckým parkem až k samému Konopišti, mrkli se na medvěda, který zrovna snídal a vyfotili se. Na pravého medvěda se mrknul i pejsek Eda. Toho si však jedna malá holčička spletla s tím opravdovým, Dokud Eda nezaštěkal, bála se a plakala, že je to také medvěd :-)).  Kousek opodál v parku byl první punkt. Rychle jsme dali orazítkovat mapky a pokračovali kolem obory s daňky na centrální parkoviště. Tady si dali něco malého k obědu, např. burgry jako kráva, nebo jen tak kafíčko se sušenkou či domácí svačinkou z batůžku :-). Dál cesta pokračovala stále kolem říčky až na konec zámeckého parku, přes obec Racek do Vidlákovy Lhoty. Tuto trasu jsme dobře znali z našeho prvního pochodu Koláče, a tak jsme věděli, kde včas uhnout abychom nebloudili. Kde se cestou nabízela možnost občerstvení, využili jsme ji k odpočinku a osvěžení. Vesničku, s krásným názvem Žabovřesky, jsme prošli jen s maličkou zastávkou u punktu a pak už jsme opět měli na dohled věž zámku Konopiště a vraceli  se zpět přes hráz rybníka, zámek, stejnou trasou k našemu startu a současně cíli.