POZDRAV ZE SLOUPNICE OD ČLENA KČT, 

KTERÝ NAVŠTÍVIL NÁŠ POCHOD PROKLETÝM ÚDOLÍM

 

Pozdrav od KČT Sloupnice,

Před nějakým časem ( to bylo ještě v "období dešťů") jsme navštívili Vaši akci Pochod prokletým údolím. Pochod se nám líbil a obdivujeme množství práce, kterou do akce do něj vkládáte. Přejeme hodně trpělivosti, energie, času a ochoty, ať se Vám daří i další ročníky. A tady je k nahlédnutí náš stručný popis Vašeho pochodu, který vložíme do naší klubové kroniky.

Za KČT Sloupnice Martin Bečička

 

 

Pochod Prokletým údolím

1.září 2018

Poněkolikáté jsme navštívili pochod, který zařizuje některý z cizích spolků, aby nás organizátoři zavedli do míst, která by nás jinak nenapadlo navštívit. Pro letošek jsme využili pozvání mezi Želivku a Sázavu. Turistický oddíl Pohodář z Hněvkovic pořádal 5. ročník Pochodu Prokletým údolím.

Proč Prokletým? Ke konci druhé světové války v údolí řeky Želivky padli tři partyzáni. O půl roku poté při slavnostní připomínce došlo čestnou salvou k přestřelení drátu vysokého napětí. Ten bohužel dopadl mezi lidi a výsledkem bylo dalších osm mrtvých. Ono  Prokleté údolí je nyní hluboko pod hladinou vodní nádrže Švihov.

Trasy pochodu vedou nejbližším možným okolím ochranného pásma. Trasa Sázavská 14km, trasa Želivská 14km a jejich propojením vznikla trasa Želivskosázavská 25km. Tu jsme zvolili my tři a ještě další dva účastníci, navzdory celodennímu dešti. Po několika měsících veder zapršelo přímo na akci. Pochodu se proto zúčastnilo přibližně 50 lidí. Škoda, Pohodáři by svojí pracovitostí a pečlivostí mohli školit spousty mnohem větších turistických spolků. O krásách údolí Želivky a Sázavy není potřeba se rozepisovat. Snad jen popřát Hněvkovickým na příště o něco přívětivější počasí. Ať se daří. 

 

Odkaz na fotky:

https://cycli.rajce.idnes.cz/Pochod_prokletym_udolim_-_Hnevkovice_1.9.2018/

 

 

 

Turistický Oddíl Pohodář  -  TOP  Hněvkovice