Pouťové slavnosti

 

     Každoročně prázdniny zakončuje pouť a s ní pouťové slavnosti. Nebylo tomu jinak ani letos. V pátek 24.8. na večer začaly velké přípravy a stavění stánků . I holky roztleskávačky měly na pilno. V zasedací místnosti Obecního úřadu ladily novou taneční sestavu a řešily nové oblečení, aby osnily publikum :-).

    V sobotu ráno se stánky zaplnily hromadou jídla a pití, natěšení pořadatelé jednotlivých spolků netrpělivě vyhlíželi návštěvníky slavností. Linoucí se vůně bramboráků, klobásek z udírny, kávy, sladkých koláčů, grilovaného masa, hranolek či jiných dobrot nenechalo návštěvníky a zvědavce dlouho v klidu. Dospěláky lákalo něco dobrého do bříška, děti dávaly přednost pouťovým atrakcím, vůni perníku, ručně poháněnému historickému kolotoči či skákacímu hradu. Počasí bylo příjemné, chladněji bylo až navečer. 

    Jako pokaždé, zahájila slavnosti kapela dechová. Jak čas plynul a blížil se večer, kapely se měnily, od Kamélii, Čejka Bendu a Petru Černockou, začalo posluchačů a účastníků akce přibývat. Na holky roztleskávačky se před 8 hodinou večer přišlo podívat kolem 2500 příznivců :-D. Holky osnily novou skladbou od Inny s novými tanečními prvky, kterou doplnily ještě dalšími dvěma staršími skladbami. Po jejich vystoupení podium zaplnila rocková skupina Keks, o kterou též měli posluchači obrovský zájem. Netrpělivě čekali na jejich staré známé hitovky a ploužáky ;-). Roztančené obecenstvo pokračovalo ve večerních hodinách v rytmu skupiny Melodie. Malou přestávkou byl pouze ohňostroj, letos vydařený, moc hezký, dokonce nechybělo ani melodické podbarvení.
Mezi tím ve stáncích většina dobrot byla vyprodána a tekutiny vypité :-D No, něco málo ještě bylo :-). Po druhé hodině ranní přestala kapela hrát a návštěvníků akce začalo ubývat. Jak už to bývá, pár vytrvalců vydrželo až do svítání. Druhý den se vše řádně uklidilo, vyčistilo a připravilo na další plánovanou akci - náš pochod PPU! :-)