Svatomartinské hody

 

    Tradiční podzimní akcí Pohodářů jsou na svatého Martina Svatomartinské hody, na kterých nesmí chybět  pečená husička. Letos tato akce připadla na 10.11.2018, opět v hospůdce U Jany.
Již v sobotu odpoledne začaly přípravy sálu, roztleskávačky ladily společné kroky, neboť měly o dvě tanečnice méně a hostinská Jana v kuchyni připravovala husí stehýnka a panenku s pepřovou omáčkou, aby vše bylo dobře uvařené a upečené tak, jak má a strávníci byli spokojeni. S večerem začali přicházet hosté. Ti, kteří se chtěli ještě v klidu nabaštit, nebo ti, kteří chtěli ukořistit volnou židli. Postupně přišlo a akce se zúčastnilo 74 platících osob. 
    K tanci a poslechu hrála naše stará známá věrná kapela - Vlasta + Martina. Ve 22 hodin zpestřily průběh večera roztleskávačky se dvěmi skladbami, Hot ´n´cold a Inna. I přes to, že většina lidí měla nacpaná bříška a někteří by raději odpočívali, parket byl stále zaplněný tancechtivými a všichni se skvěle bavili. Kolem půlnoci kapela  pronesla pozvání všech, na další, letos poslední předvánoční  pohodářskou akci. Pozvání Vlasta s Martinou doplnili skladbou Pionýři, na ukázku, v jakém rytmu a duchu bude Retro rej probíhat. Již teď se těšíme a necháme se překvapit :-).