Silvestrovský Blaník

 

         Poslední den tohoto roku Pohodáři zakončili a řádně oslavili na kopci Velký Blaník. Z počátku to vypadalo, že účast silvestrovké vycházky bude velice slabá, ale opak byl pravdou :-).
Ráno, v 8.30 hod, 31.12.2018 se u hněvkovické křižovatky začaly  Pohodáři srocovat.
 V celkovém počtu 16 Pohodářů i nePohodářů a jedním psím ochráncem jsme vyrazili z louňovického parkoviště po značené turistické stezce až k samotné rozhledně. Cestou, ještě na okraji parkovistě, někteří zastavili a na zahřátí si dali svařáček. Cestou se povídalo a vyprávělo a najednou jsme byli u rozhledny. Pár pochodníků završilo cestu ještě kousek dál, po dřevěných schodech k samé vyhlídce rozhledny aby se pokochali krásným výhledem po krajině. Ostatní, ti hladoví :-), zabrali rychle stolek s lavicemi, vybalili z batohů buřtíky, hořčice, chleba a jiné dobroty a začali shánět ošťuráky. Protože návštěvníků Blaníku přibývalo závratnou rychlostí, spěchali jsme rychle k ohništi, abychom ukořistili to nejlepší místečko. Jakmile jsme všechny zásoby snědli, řádně jsme celoroční pochodovou sezonu zapili. Každý si pochutnal na Bohemce, ať už alkoholické nebo nealkoholické. Vzhledem k tomu, že většinou každý pochodník si nesl vlastní lahev, chviličku trvalo, než jsme je všechny zdolali :-)). Prázdné lahve jsme naložili Vláďovi a Pepovi do batohů, a ti je nesli celou cestu zpět, někam ke kontejnerům, aby odpad řádně vytřídili :-).
        Na parkovišti jsme se rozloučili  a do nového roku vzájemně popřáli všechno dobré, především  zdravé nožičky, abychom toho co nejvíc v další sezoně našlapali :-). Poté se každý rozjel směrem k domovu.