1. TURISTICKÝ PLES 

 

15. 3. 2014

 

        Velkolepé přípravy plesu začaly už v polovině ledna sháněním tomboly. Týden před 15. březnem se sešli hlavní organizátoři, aby dojednali podrobnosti. Plánovala se výzdoba, nákup kořalky, celkový počet lístků do tomboly a hlavně podrobný program plesu. Stupeň nejvyššího utajení byl uvalen na soutěž "balónková story". To byste nevěřili, jak se může diskuze ohledně počtu prezervativů v jedné krabičce a tudíž účastníků soutěže protáhnout! Zároveň jsme začali s číslováním tomboly, protože vážně hrozilo, že se Vláďa přes naskládané krabice v chodbě nedostane ani na záchod. A samozřejmě nás samotné zajímalo, kolik cen se nám zatím podařilo sehnat.

        V pátek večer jsme se sešli s dalšími Pohodáři v Hospůdce u Jany a podle plánu se začalo s výzdobou. Jedna parta motala krepáky v sále, druhá se postarala o výzdobu baru a třetí řadila tombolu. Modré a bílé krepáky smotané do girland doplněné balónky stejných barev zdobily světla a záclony v sále. Nad barem visely Jardovy turistické známky, na zdi batoh, kterému je nejméně 50 let a pamatuje x pochodů a dva páry prošlapaných bot.  Tombola nakonec čítala 312 cen + 12 cen hlavních (jízdní kolo, soudek piva, turistické hole, lehátko, turistický batoh, 2x půllitr Pohodář + tlačenka, hodiny, dort, nože, vál, zahradní hadice). Ples mohl začít.

        A v sobotu, v 8 hodin večer, to vypuklo! Prvním překvapením již při vstupu byl pro natěšené návštěvníky plesu papírový náramek namísto tradiční vstupenky. Jarda přivítal všechny účastníky a Vlasta s Martinou spustili jeden hit za druhým. Zábava se rozjela plným proudem. Nakupování a vydávání tomboly, tančení, panákování... Po vystoupení roztleskávaček přišla na řadu soutěž v nafukování balónku. Naše obavy o malý počet dobrovolníků se rychle rozplynuly. Všech 12 míst bylo obsazeno během pár minut po oznámení a ještě jsme získali náhradníky! Nikdo ze soutěžících neměl do poslední chvíle ani tušení, jakou boudu jsme na ně nachystali. Všichni foukali do ochucených kondomů z plných plic. Vidina odměny – šišky turistického salámu, byla velikou motivací. Vítězi se stali: Jakub Čech, Honza Kupec a Pepík Končel. Na konec druhého vystoupení roztleskávaček si holky připravily malé překvapení. V rytmu country a následně tance letkiss se jim podařilo vtáhnout mezi sebe na parket spoustu odvážných a tancechtivých. Pánové si půjčili pompony a nadšeně opakovali jednotné kroky. Pak  bylo na programu losování hlavních cen. Každý žmoulal v ruce lístky a očekával ohlášení svého čísla. Na kole (1. cena) za velkého potlesku odjel Martin Frič. V půlnoční přestávce byl ještě vyhlášen nejmladší účastník plesu. Kornout plný barevných bonbonů si odnesla Jitka Dupalová. Se svou cenou se rozhodla podělit, a tak obešla všechny účastníky plesu a každému nabídla voňavé žužu. Veselí pokračovalo až do časných ranních hodin. O půl 4 zahrála kapela poslední písničku a ples byl u konce.

        Doufám, že jste si všichni náš 1. turistický ples maximálně užili a příští rok se opět uvidíme. Velký dík patří sponzorům, kapele Vlasta van Music, paní hostinské Janě Vosáhlové a všem, kteří se podíleli na přípravách a průběhu plesu. 

 

FOTO najdete: složka Fotogalerie => oranžový odkaz vpravo FOTOGRAFIE

Pohodář