Pochod Ze Zbraslavic do Zruče 26. 4. 2014

 

    Účast na letošním 13. ročníku pochodu ze Zbraslavic do Zruče jsme si hodně dlouho rozmýšleli. Strašili nás celý týden meteorologové se špatným počasím a hlavně naše skupina měla být oslabena o pravidelné účastníky. Nakonec to rozhodli Jarda s Radkou B., kteří přišli s tím, že je to výroční akce, kde před rokem vznikl název Pohodář. Takže nebylo, co řešit. A volba to byla výborná. Meteorologové opravdu jenom strašili, protože téměř celou cestu svítilo sluníčko. Na startu sice chyběli někteří zkušení pochodníci a navigátoři, ale zase s námi vyrazili noví Pohodáři, s kterými byla radost trávit tento den.

    Na startu nás bylo krásných deset Pohodářů plus psí mazáci – Bella, Márty a Mysty. Chvíli jsme váhali nad profilem trasy, ale nakonec zvítězila úspěšná loňská varianta Zbraslavice – Zruč 16 km. Tady bylo jasně vidět, jaké jsme získali zkušenosti za jeden rok, protože jsme šli bez jediného zádrhelu. Přišli jsme také na to, proč se minule vyskytl menší problém na trati – mohlo za to počasí a rozmoklá mapa.

    Cestou jsme narazili na ohradu s prasečí rodinkou, kde byl zároveň tajný punkt. Odtud jsme závratnou rychlostí zamířili na další punkt, tentokrát oficiální, který byl v Hodkově. Zde jsme si prohlédli zdejší starý kostelík sv. Václava, ve kterém nám Jarda P. požehnal mnoho dalších nachozených kilometrů. I když později jsem zjistil, že se většina z nás víc těšila na posezení na zahrádce občerstvení u Panského rybníka. Byli jsme velice překvapeni, jak radostné shledání po roce následovalo. Zřejmě jsem zde loni zanechali velmi dobrý dojem, protože si obsluha občerstvení pamatovala i různé detaily. Tím pádem i pro nás byla čest posvačit v tak příjemném prostředí.

    S plnými žaludky jsme si to kráčeli k dalšímu punktu, který byl ve Slavošově. Někteří Pohodáři zde navštívili místní kostel sv. Petra a Pavla. A odtud jsem statečně zamířili do cíle. V cíli, ve Zruči nad Sázavou, jsme byli v 15:30 hod. a pořadatelé byli z naší letošní rychlé chůze nějak překvapení.

    V 15:45 hod. jsme stihli vlak do Chřenovic, kde jsme naši výpravu zakončili v místní „Korbelovce“. Při čekání na bramboračku z pravých hříbků jsme dostali vyčerpávající výklad o sportu zvaný „korfball“. A tak Jarda P. předběžně domluvil Pohodářům zápas v tomto sportu.

    Ještě bych chtěl poděkovat všem účastníkům za velice příjemně prožitý den, zvlášť Jardovi K. za pěkné foto. A už nyní se těším na další akci.

 

Pohodář

FOTO najdete: Fotogalerie - FOTOGRAFIE