Pouťové slavnosti 2014

 

    Letos měl stánek na pouťových slavnostech pořádaných obcí Hněvkovice kromě hasičů, myslivců, sportovců, motorkářů, Martina Peška a míchaných nápojů také náš Pohodář. Přípravy začaly už v polovině července schůzí zástupců TOP Hněvkovice. Bylo domluveno, jaké jídlo, kořalku a nealko budeme prodávat, kolik sudů piva je potřeba objednat a hlavně, co všechno musíme na takovou akci jako začínající stánek dokoupit a sehnat – od tácků přes kelímky, kafe až k párkovačům a grilu. Někteří dostali následující den od Jardy V. na papírku seznam věcí, které mají na slavnosti zajistit, například: 5 dní před slavnostmi naložit okurky, nechat vyrobit 2 plastové popelnice… Také byli zástupci TOP Hněvkovice pozváni spolu s ostatními z hněvkovických spolků na schůzku se starostou Hněvkovic Václavem Šťastným. Dozvěděli jsme se podrobný program akce, vyslechli jsme instrukce pro všechny spolky a také, kde bude vyhrazeno místo pro stánky. Na dotaz předsedy, jestli budeme o místa losovat, jsme dostali odpověď, že ne, že se na místech máme domluvit mezi sebou. Během chvilky nám bylo jasné, že všichni přítomní počítají se stejnými místy jako loni. Pranici o lepší plácek jsme vzdali.

    Stánek postavili Pohodáři v pátek odpoledne a pomohli postavit i velké stany a posezení pro návštěvníky. Během večera se připravovaly špízy. Sobotní ráno začalo pro Pohodářky loupáním a strouháním brambor na bramboráky, pánové navozili do stánku vybavení. Nakonec přišlo na řadu zdobení stánku plakáty a krepákem.

    Už před začátkem slavností dorazilo hejno cyklistů. Nalákali jsme je na výbornou dršťkovou z hlívy. Tak jsme získali první hosty. Během odpoledne sluníčko vystřídal slejvák a bouřkové burácení. Dost se ochladilo a publikum značně prořídlo. Do stánků zatékalo, poutače a plakáty se rozmočily. Dobrou náladu nám to ale nevzalo. Po hodině déšť ustal a po 18. hodině se lidé začali zase hromadit. Zábava se rozjela, lidem vyhládlo a zimu mnozí zaháněli panáky.

    Náš stánek byl díky Jardovi V. otevřený jako jediný až ranních hodin. A vyplatilo se. :-)

    Velký dík všem, kteří se podíleli na přípravách a výborné organizaci vaření a prodeje ve stánku.

Pohodář

FOTO najdete: Fotogalerie - FOTOGRAFIE