Pochod Praha - Prčice 2014, letos z Olbramovic

 

    Pohodářům letos dalo dost práce rozhodnout, zda jít či nejít na tradiční, už 49. pochod Praha - Prčice. Přestože nás počasí odrazovalo, batůžky a pořádné boty jsme si v pátek večer připravili. Hlavně nezapomenout na pláštěnky! Ráno, 17.5., přes veškeré rozhodování měli všichni natěšení Pohodáři jasno. "Modrá pro nás není déšť", v 7.00 hod odjíždíme ve složení Vláďa, Vlaďka a Hanka z Hněvkovic do Heřmaniček na vlak, kde na nás už čekají Jarda s Janou a Honzou, Jirka s Jitkou a Jarda s Radkou. Nechybí ani psí kamarádi Márty, Bella a Mysty.

    Čekání na přijezd našeho dostavníku, který měl zrovna patnáctiminutové zpoždění, jsme si zkrátili vyprávěním zážitků z předchozích pochodů a výbornou ranní kávou Coffe To Go v místním obchůdku potravin, která nás všechny řádně povzbudila. Po chvilce jízdy vlakem vystupujeme v Olbramovicích a rychle spěcháme na start. Vláďa s Janou kupují startovné a tradiční mapku s trasou.

              " Pohodáři, vyrážíme!", zavelel Jarda, a tak jsme v počtu deseti osob a třech psů vyšli na 33 km dlouhou trasu, tentoktát z Olbramovic.

Počasí nám zatím přálo, a tak nám kilometry mizely pod nohama. Jen výstup lesní pěšinou pod kopec Šišovka nás trošku zbrzdil a pořádně rozehřál. Jako první, Vlaďka odkládá některé ze svých svršků do batůžku. Dál naše putování pokračuje polem nepolem, cestou necestou, občas zastávka u stánku s pitím nebo občerstvením. Až posledních deset kilometrů bylo trošku náročnějších. Obloha se zakabonila a my začali oblékat pláštěnky. Po pár kilometrech jsme měli dešťovou vodu s blátem i v botách. Nezbývalo nám tedy nic jiného, než přidat do kroku. 

    Na prčické náměstí jsme dorazili v 18.30 hod. Odměnou nám byla vytoužená botička s tatrankou. Letos červená! 

    Přestože letošní ročník pochodu byl díky počasí jedním z nejnáročnějších, už teď se těšíme na ten příští, jubilejní :-)

Pohodář 

FOTO najdete: Fotogalerie - FOTOGRAFIE