Ukončení sezóny pochodů

 

Jelikož se většina Pohodářů podílela na přípravách a organizaci 1. ročníku zářijového pochodu Prokletým údolím, někteří z nás tak poznali trasu pochodu jen z vyprávění a dojmů unavených, přesto nadšených pochodníků. Letošní sezónu pochodů jsme se proto rozhodli zakončit stylově.

Počasíčko nám přálo, a tak jsme oblékli naše pohodářská trička, vzali batůžky a vyrazili.

V počtu 19 pohodářů a 4 pejsků jsme se 18. 10. 2014, v 13:30 hodin, sešli na hněvkovické křižovatce a odtud se za pomoci Míli Čermáka a jeho dodávky přemístili na okraj Kožlí. Odtud jsme vyrazili do prokletého Kobylího dolu a pak dál, po sem tam ještě označené trase, podél přehrady, přes Hůru do Habrovčic. Podzimní krajina u Želivky neměla chybu. Kdo měl fotoaparát, ani ho neuklízel. Myslím, že výhled na Čerťáky nikomu nechybí zdokumentovaný alespoň v mobilu.

Jen ty „mouchy bodavé“ nás cestou potrápily :-). V klidném prostředí Želivky, kam jen tak někdo nesmí, se vosám opravdu daří. Někteří z nás brzy poznali, že obří díry v zemi jsou také prokleté a je lepší se jim vyhnout obloukem. Nejenom pejsci, ale také Jarda P. s počtem čtyř žihadel a Šárka T. se třemi žihadly, se stali rekordmany.

           Po příchodu do Habrovčic jsme rychle rozložili stoly a židle, děti upravily ohniště a rozdělaly táborák, jiní zas nachystali jídlo a pití. Voňavým špekáčkům na ošťurákách nikdo neodolal.

Probrali jsme a zhodnotili všechny uskutečněné pochody za uplynulé období a s nadšením začali připravovat další, listopadovou akci.