Svatomartinské hody 8.11.2014

 

    Úplně poslední akcí roku 2014 byly Svatomartinské hody. Hostinská Jana Vosáhlová slíbila, že napeče husí stehýnka, vepřové panenky a obzvláště vypečené výpečky. Už týden před zábavou bylo objednaných 82 večeří. Počet hostů nakonec dosáhl 104, přičemž 100. účastník byl opravdu výjimečný. Naši výběrčí vstupu Vláďa s Jardou V. plánovali, že stého účastníka oslaví panákem tulamorky a koupí ho i dotyčnému účastníkovi. Zrovna okolo nich procházel kapelník Vlasta. Jakmile zaslechl, co plánují, neváhal, zaplatil 70 Kč vstupné a šel s nimi na tulamorku. 

    Kapela Vlasta van Music to rozjela od začátku jako vždy. Taneční parket se brzy zaplnil, přestože většina tančících měla pupíky nacpané k prasknutí. V pauze mezi písničkami vystoupily dvakrát Hněvkovické roztleskávačky. Svým originálním podáním "Dlažební kostky" za doprovodu Vlasty sebral dech všem hostům Radek Dupal. Plánované půlnoční překvapení bylo překvapením i pro členy Pohodáře. Písničku, kterou složili Vítek H. s Jardou B., nikdo předtím neslyšel. Klukům se moc povedla a těšíme se, až si ji zazpíváme společně u táboráku. 

    Tančilo a zpívalo se až do půl 4 do rána. 

    Za vydařenou akci patří dík nejen organizátorům a paní hostinské Janě, ale také Vlastovi a Martině za skvělou hudbu a všem zúčastněným. Byla to totiž jedna z mála akcí, na které nemuseli zasahovat naši "security". :-)

 

FOTO: Fotogalerie - FOTOGRAFIE - Svatomartinské hody

Pohodář