Výšlap na Melechov 19. 4. 2014

 

    Letošní sezónu pochodů zahájil náš Turistický Oddíl o velikonoční sobotě Výšlapem na Melechov. Po typicky aprílovém počasí se v sobotu udělalo krásně. Nic nám nebránilo vyrazit. Ve 12:45 jsme odjížděli hromadně z hněvkovické křižovatky a přejeli na parkoviště do bývalé pískovny pod kopcem. Přivítali jsme se s dalšími účastníky a vydali se na start. Hodinu před naším příjezdem už nás očekával u chaty na sjezdovce spolumajitel Skiareálu Melechov, pan ing. Miloš Zajíček. Spolu s ním už tu byli další Pohodáři, kteří zajišťovali občerstvení. Po krátkém uvítání dostali všichni tatranky na cestu a ve 13:45 jsme v počtu 42 lidí a 5 pejsků vyrazili. 

    Nejnáročnější úsek trasy, výstup nahoru sjezdovkou, jsme zvládli během pár minut. Pohodovým krokem jsme se vydali k Čertovu kameni, odtud kolem sídla místního podnikatele a staré hájovny Rohule k Melechovské studánce, Melechovské "rozhledně", Partyzánskému kameni a poslední předcílovou zastávkou byla Melechovská tvrz. Na každém z těchto míst jsme se zastavili. Historická fakta doplněná o pověsti a báje, které se ke každému z nich pojí, měla Hanka krásně připravené a jejímu vyprávění jsme všichni se zájmem naslouchali. Skvěle načasovaný byl příjezd pana Rostislava Zajíčka k "rozhledně", který nikdo neočekával. Ve chvíli, kdy jsme se shromáždili u zamřížovaného vchodu do "rozhledny" k výkladu, přijel pan Zajíček ladit svá rádiová spojení na vrcholu věže. Byl tak hodný, že nás nechal, na vlastní nebezpečí, vystoupat nahoru.

      Po dosažení cíle čekal na každého pochodníka špekáček na vošťuráku s hořčicí nebo kečupem a chlebem. Seděli jsme kolem táboráku, opékali buřty a vyprávěli si. Pro všechny byla připravená limonáda a možnost objednat si čaj nebo kafíčko. Chlapi narazili i sud piva. Posezení u ohýnku a zakončení našeho krásného odpoledne zpříjemnil Jarda Bostl se svou kytarou. Společně s hlavními zpěvačkami Radkou a Verčou jsme si všichni rádi zazpívali. 

    Pochod i celé odpoledne se vydařily na jedničku. Máme radost z velkého počtu účastníků. Doufám, že se na příští akci zase potkáme. ;-)

Pohodář

FOTO najdete: Fotogalgerie - FOTOGRAFIE