Procházka do Řendějova

 

    V sobotu 9. dubna se skupinka pohodářů vypravila na šestnáctikilometrovou procházku z Chřenovic do Řendějova u Zruče nad Sázavou. V počtu šesti pochodníků jsme se sešli u kříže v Hněvkovicích a dojeli na start naší výpravy – k vlakové zastávce ve Chřenovicích. Odtud už jsme pokračovali pěšky se stále lepším pocitem – počasí, ačkoliv ještě ne úplně jarní bylo příjemné tak akorát na pochod a do kroku nám čas od času zahoukal místní pacifik.

    První zastávka byla zcela neplánovaná – a to u konzumu ve Vlastějovicích, kde jsme se občerstvili a dokonce narazili na dalšího pohodáře, který právě doplňoval zásoby vody z místní studánky. Další cesta nás už pomalu vedla do Zruče nad Sázavou. Tam jsme zastavili na oběd – jak jinak než v restauraci Na Ostrově, kde při prvním pochodu vznikl název našeho oddílu. Zavzpomínali jsme si ve velmi příjemném prostředí a při dobrém jídle a z restaurace vyrazili přímo vzhůru do kopce, kam nás nalákala rozhledna „Babka“ tyčící se nad městem. V altánku pod samotnou rozhlednou nás opravdu přivítala Babka vytesaná ze dřeva. Po vystoupání 130 schodů na vrchol novotou vonící (před rokem postavené) rozhledny jsme se dozvěděli několik zajímavostí o místním okolí.

    Cíl naší cesty pak byl v Řendějově, kde jsme přijali pozvání Jindry Vodárkové jak na kafe a čaj, tak na exkurzi do výběhů jejích koňských svěřenců, což byl nejen krásný zážitek, ale také příjemná tečka za prošlapaným dnem. Pak už jsme jen po chvilkovém zmatku s hledáním zastávky nasedli na vlak a dojeli zpět do Chřenovic.

Celý výlet jsme si opravdu užili, doufáme že si to ještě někdy zopakujeme, možná i s větší účastí.