Silvestrovský Blaník

 

         S rokem 2016 se Pohodáři rozloučili jak se patří, na Sivestra 31.12.2016 výšlapem na Velký Blaník. Každoročně se zde koná silvestrovská akce s opékačkou buřtů a výstupem na rozhlednu. 
         V půl desáté dopoledne se všichni natěšení Pohodáři sešli u hněvkovické křižovatky a odtud se hromadně přemístili na parkoviště do Louňovic pod Blaníkem. V počtu devíti osob jsme se vydali přes parkoviště plné aut směrem k vrcholu Blaníku. Linoucí se vůně svařáku a rumu v mrazivém počasí se nedala minout bez zastávky. Stánek na okraji parkoviště nás příjemně nabudil a dodal energii našim nožičkám k výstupu po naučné stezce, kolem velkých skalisek, kde bdí a pečlivě střeží Blaničtí rytíři :-), až na vrchol Blaníku. Jelikož cesta byla dlouhá, zahřívali jsme se vším, co kdo měl. Výběr byl veliký, neboť každý měl v batohu svoji placatku se svým oblíbeným dopingem. O to líp se nám šlapalo a kopec nekopec, byli jsme u rozhledny.
Kdo měl zájem o výhled do kraje, šel čekat frontu na rozhlednu, komu kručelo v břiše, šel shánět vošťuráky na opečení buřtů. Přestože zde bylo velké množství turistů, všichni jsme se u ohýnku vystřídali a  buřta nebo klobásu si v pohodě opekli. Zde jsme se potkali s dalšími dvěma Pohodáři, Vlaďkou a Jardou. Ani na této akci nechybělo překvapení. Když  Pepa Tvrdíků vytáhl z batohu šampus a kelímky, byli jsme mile překvapeni. Silvestrovský přípitek  na Blaníku neměl chybu. I když šáňo bylo nealko, všichni si pochutnali.
          Cestou  na parkoviště jsme opět zavítali do stánku s voňavým svařákem a na cestu domů si ještě jeden dali. Méně příjemnou cestu k domovu měla Vlaďka. Zapletly se jí nohy, uklouzla a Jarda ji odvezl na chirurgii do Benešova. Večer šla Vlaďka slavit Silvestra se sádrou až k ramenu :-(.