Svatomartinské hody

 

    Letošní, tentokrát už třetí ročník Svatomartinských hodů se uskutečnil v sobotu 12.11. Ačkoliv byl oficiální začátek nahlášen na osmou hodinu večerní, většina hostů dorazila už s předstihem. Samozřejmě není čemu se divit, protože nás – jako každý rok – pohostila Jana Vosáhlová svojí výbornou tradiční svatomartinskou husou, vepřovými výpečky s knedlíky a panenkou se šťouchanými brambory. Každý si určitě přišel na své a všichni si výtečně pochutnali. K jídlu samozřejmě patří také správný pitný režim, který byl zajištěn pohodářským barem s pestrou nabídkou, na které samozřejmě nemohla chybět ani oblíbená specialita – létající jelen.      

    Dříve než ale mohli jeleni vzlétnout, bylo potřeba se trochu rozhýbat a tak se s průběhem večera začal plnit taneční parket. Vypalovačky, ploužáky, dechovku, ověřené staré známé hity i žhavé novinky nám v několika sériích zahrála a zazpívala naše výtečná oblíbená kapela ve složení  Martina a Vlasta.  Kolem desáté hodiny si mohli hosté na chvíli odpočinout při sledování vystoupení roztleskávaček, které tančily na skladby „Hot N Cold“ a „Parapa“. Při tanci a hudbě večer vesele ubíhal, létali jeleni, sem tam i nějaká ta facka, což nám ale nezkazilo náladu a večer jsme opět prohýřili až do pozdních nočních či brzkých ranních hodin.

    Akce měla se 103 hosty velmi hojnou účast, doufáme, že si ji všichni návštěvníci užili stejně jako my a už teď se těšíme na příští příjezd svatého Martina do Hněvkovic!