Pochod  Cestami Jaroslava Haška

 

    V sobotu 27.8.2016 se kromě pouťových slavností uskutečnil pochod Jaroslava Haška. Většina Pohodářů svůj čas věnovala přípravám slavností, a tak na pochod pořádaný KČT ve Světlé n. Sáz. se vydala pouze malá  část Pohodářů. 
    Krátce po osmé hodině ranní se na strartu v základní škole Lánecká zapsala předsedkyně Verča, Vlaďka, Hanka a pejsek Baddík. Jak už to bývá na pochodech zvykem, obdrželi jsme mapku s nákresem a popisem trasy a vydali se na pochod. Jdeme po žluté, ...před námi pochodník v červeném trikotu, ...my si povídáme, ...jdeme a najednou asi po pětistech metrech od startu jsme na hlavní silnici. Pochodník v červeném je fuč a my začínáme hledat žlutou značku. Vrátili jsme se jen pár metrů a od té doby jsme značení pečlivě hlídali. 
    Námi zvolená nejkratší nabízená trasa 10 km, to abychom stihli pouťové slavnosti, nás zavedla přes Dolní a Horní Březinku, kolem sjezdovky Kadlečák do Benetic a Modlaně, kde bylo příjemné občerstvení s kontrolním punktem. V nabídce pořadatelů bylo i opékání buřtů, ale vzhledem k horkému počasí bylo přemlouvání pochodníků marné. Odtud se naše cesta vracela zpět na start. Trasa pochodu byla příjemná, vedla po lesních a polních pěšinách, takže ani ostré sluníčko nás neunavilo.
    Do cíle jsme dorazili 11.45 hod, od pořadatelů obdrželi Pamětní list  a skleněnou pamětní číši na tento pochod, který byl výročním.