Pochod za povidlovým koláčem

  

    Během velikonočních svátků naše předsedkyně Verča objevila na internetu upoutávku na Za povidlovým koláčem, který se konal 1. a 2. 4. 2016. První dubnový den nabízel pochodníkům trasu 100 kilometrovou, druhý den byl určen pro pochodníky méně vytrvalé a cyklisty. Účastníci měli na výběr trasy 7, 15 a 25 kilometrů se startem v Benešově.

    Předpověď počasí měla být sluníčková, a tak po domluvě s místopředsedou Jardou V., který aprílový pochod jednoznačně schválil, vytvořila Verča na pohodářských stránkách událost. Verča, Hanka, Martina a Vláďa Veletů byli rozhodnuti se pochodu zúčastnit ať se děje co se děje :-).

    V sobotu 2. 4. 2016 v 8 hodin ráno se účstníci pochodu sjíždějí u hněvkovické křižovatky. Z Hněvkovic odjíždíme do Benešova v počtu deseti pochodníků - Verča, Vláďa, Martina, Hanka, Šárka a Pepa Tvrdíkovi, Jarda Konečný s Věrou Urbanovou, Petr s Nikčou a dva pejsci - Badík a Deník. V Benešově už na nás čekají další natěšení Pohodáři, a to Jarda, Janina a Ivča Vošovi. Ti si zpestřili celý pochod ještě cestou do Benešova a zpět rychlíkem.
    Po zápisu a zaplacení startovného, které jsme dostali s malou slevou, neboť jsme z registrovaného spolku (Jen Petr s Nikčou zapomněli, že jsou Pohodáři a slevu na startovné nedostali :-)), vyrážíme před 10. hodinou na cestu. Debatujeme a jdeme stále za nosem :-)). Přibližně po 300 metrech na první křižovatce zjišťujem - kam teď? Asi jdeme špatně. Ještěže Janina je znalec map a nasměruje nás správným směrem :-).
      Naše cesta vede přes zámek Konopiště. Procházíme celý zámecký park, obdivujeme medvěda v zámeckém příkopu, pávy na stromech a jeleny v oboře. Zámeckého  parku si doslova užíváme. Na lavičkách zbaštíme svačiny, u sochy lovce se psy děláme hromadné foto a pak teprve pokračujeme v cestě. Naše patnáctikilometrová cesta ubíhá rychle. Přecházíme lávku nad říčkou a na rozcestí míjíme modré krepáky navěšené nad cestou do kopce. Vydáváme se po červené dál po proudu. Asi po 500 metrech cesta končí a rozcestník ukazuje Vidlákovu Lhotu opačným směrem :-D Spolu s dalšími pochodníky zjišťujeme, že správná cesta vedla po modrých krepácích do kopce a! dočítáme se o tom i v průvodci :-).

    Jdeme tedy po modrém značení, přes Vidlákovu Lhotu, Žabovřesky zpět na Konopiště a do Benešova do cíle. Od pořadatelů dostáváme výborné povidlové koláče a diplom. Výjimkou je opět Petr s Nikčou, kteří netušili, že v cíli na ně čeká sladká odměna a odjíždějí domů. Nějak se jim ten den nedařilo, měli dražší startovné a nedostali ani koláč :-((

    Tento pochod byl vyvedený, s krásnou trasou. Jen to občerstvení na trase a místy značení bylo nedostačující.