Svatomartinské hody

 

    Po loňském velkém úspěchu Pohodáři i letos uspořádali 7.11. v Hospůdce U Jany Svatomartinské hody. S hostinskou Janou Vosáhlovou bylo předem domluveno, jakými dobrotami budou i letos hosté potěšeni. Kromě vypečené husičky a vepřových výpečků byla ještě plněná kuřecí kapsa. Všechna jídla byla výborná. Celkový počet platících hostů byl 106, z toho mělo objednanou baštu 90 lidí.

    I přes odpolední komplikaci s výpadkem elektriky v kuchyni, vše dopadlo na jedničku. Roztleskávačky jako vždy zpestřily taneční zábavu svým vystoupením se skladbou Popelk a Hot and cold. Nezklamal ani Radek Dupal svým pěveckým výkonem s hitem Dlažební kostka.

    Novinkou na baru byl mezi osvědčenými lahvemi alkoholu tzv. létající jelen. Zde nastal malý zádrhel. Aby tento nápoj mohl být podáván, museli si Pohodáři zajistit správné skleničky a štamprdlátka. Proto předsedkyně Verča ještě v sobotu dopoledne navštívila pražskou Ikeu, lítala tam jak ten jelen a skleničky sehnala. O tuto novinku na barovém lístku byl tak velký zájem že jeleni ještě před půlnocí dolétali.

    Kapela Vlasta + Martina měli připravené nové hity, kterými bavili taneční parket do dvou hodin do rána. Pak ještě něco málo přidali a po další hodince zbyli v hospůdce jen ti vytrvalci, kteří s kapelníkem a hostinskou domlouvali další termín pro následující rok.