2. Turistický ples

 

    Druhý Turistický ples, uskutečněný opět v Hospůdce U Jany dopadl velice úspěšně. Všech 114 účastníků plesu brzy zaplnilo všechny židle a při vidině výhry hlavní ceny horského kola neotáleli a zakoupili si lístky do tomboly. 

    Průběh večera byl zpestřený vystoupením Hněvkovických roztleskávaček s podáním skladeb Could you, should you a How do you do. Poté následoval výdej tomboly a soutěž. V domnění, že soutěž bude stejná jako loni, přihlásilo se neuvěřitelných 16 dobrovolníků. Všichni měli nafukování natrénované a fígl, jak urychlit prasknutí balónku znal už každý. Balonková story - nafukování voňavých primerosek opět zvítězilo. S malou, ale přece podstatnou změnou. Výhru získal ten, kdo nafoukl v časovém limitu 1 minuty největší (nejdelší) balon. Úkol to byl nelehký, neboť primerosky bouchaly samy, aniž by soutěžící chtěli. Petr Veleta balonek natáhl na hlavu a obličej a nafukoval nosem. Avšak ani tento zajímavý styl se neosvědčil. Velikost nafouklého balonku se měřila speciálně sestrojenou obří šuplerou, kterou sestrojil Honza Veleta. Kandidátů na výhru bylo několik, ale největšího balóna měl Jarda Bostl. Odnesl si výhru - šišku turistického salámu.

    O půlnoci proběhlo losování cen hlavní tomboly. Tu nejkrásnější, kterou všichni moc chtěli, horské kolo Author, si odvezl přítel Hanky Cihlářové. Dalším nečekaným překvapením pro plesové hosty byla dražba hudebního nástroje - ukulele. Vyvolávací cena začala na 100 Kč. Brzy však rostla a rostla a po několika minutách ukulele vydražil Vojta Pešek z Chotěměřic za 1500 Kč.

    Po celý večer až do brzkých ranních hodin byla atmosféra plesu úžasná a spokojenost hostů nadprůměrná. Už dnes Pohodáři znají termín dalšího pohodářského plesu, zapište si do diářů 12.3.2016.


Všem, kteří přispěli do tomboly ještě jednou veliké dík ;-)