Pochod Prokletým údolím

5. 9. 2015

 

    Přípravy na letošní 2. ročník Pochodu Prokletým údolím byly opět veliké a časově náročné. Oproti loňskému ročníku připravili Pohodáři účastníkům dvě milá překvapení. Spolu s dlouhou trasou 25 km ještě jednu kratší 14 km a svoz pochodníků od vlakového nádraží v Chřenovicích a autobusové zastávky v Lokti na místo startu. Tyto novinky byly uvedeny i na plakátech a zajistily tak podstatně větší účast pochodníků. 

    Několik dní před konáním pochodu jsme plánovali občerstvení pro pochodníky, rozmístění stánků na trase, tiskly se diplomy a vyřizovala se nejrůznější povolení k samotnému uskutečnění pochodu. Kvůli nejdůležitějšímu povolení, a to od Povodí Želivka, lítal Vláďa doslova jak papírový čert. Dalším přichystaným "oříškem" pro pořadatele bylo vyznačování tras. Obě trasy byly vyznačovány v časovém předstihu. Krátká oranžovými krepáky, dlouhá bílými krepáky. Vláďa, Jarda P. a Vlaďka začali značit delší trasu už ve čtvrtek, Jarda V. s Jardou B. a Pepou T. v pátek tu kratší. Při kontrole značení úseku pod Kobylím dolem v pátek navečer jsme zjistili jakéhosi zlomyslného šotka, který značení místy odstranil úplně a místy si dal práci s přeznačením trasy jinudy. Značení bylo obnoveno a ... šotek řádil zas. V sobotu ráno, kdy někteří pochodníci už byli na trase, Vláďa běhal lesem pod Kožlou a už potřetí značil trasu. 

    Na startu u hájovny v Nové Vsi se zapsalo celkem 93 pochodníků, z toho na kratší trasu se vydalo 43 osob a na delší 50. Nejvíce zúčastněných přicestovalo ze Zruče nad Sázavou, Ledče nad Sázavou, ale i z Prahy. Nejmladšímu účasníkovi pochodu bylo 3,5 roku a trasu 14 km zdolal na své plastové motorce :-) Přestože náš pochod byl a je prezentován coby pěší, na start dorazil i jeden cyklista. Trasu 25 km absolvoval na kole, do cíle dorazil v odpoledních hodinách s obavami, že bude diskvalifikován. Ale nebyl, neboť na kole si tento účastník dal opravdu do těla.

Letošní ročník se všem zúčastněným pochodníkům velice líbil a z pohledu Pohodářů byl opravdu zdařilým.