Pochod Praha - Prčice

 

    Jako každý rok, tak i letos, se Pohodáři účastnili známého pochodu P - P. Na letošní ročík všichni pochodníci netrpělivě čekali, neboť byl výroční, a to 50-tý. Každý účastník od jubilejního ročníku očekával nejenom něco nového, ale především originální botičku.

    V počtu 10 pochodníků a třech pejsků, dne 16.5.2015, v 7.05 jsme vyšli z místa startu ve Střezimíři na trasu dlouhou 31 kilometrů. Cesta neměla chybu a kilometry nám rychle mizely pod nohama. Vzhledem ke sluníčkovému počasí byla od samého začátku na trase spousta stánků s občerstením. I první punkt, po dvou kilometrech, nás mile překvapil. Nejnáročnějším úsekem naší trasy, byl pro mnohé z nás přímý sestup sjezdovkou ve ski areálu Monínec. Zde na nás čekal i tajný punkt, pro který jsme si museli zajít až do prvního patra restaurace. Odtud už to bylo do cíle „ za pár“.

    Na prčické náměstíčko jsme dorazili v 15.45 a s nadšením a zvědavostí běželi pro vytouženou ZLATOU botičku s horalkou, pak dali svačinu a odpočinuli, udělali hromadné foto a pomalu se ubírali ke svozovému busu, který nás odvezl na vlakové nádraží zpět do Heřmaniček.

    Letošního ročníku pochodu P - P se s naší skupinkou poprvé zúčastnil Jarda Konečný. Pochod se mu líbil, a proto doufáme, že ho přízeň a  nadšení do dalšího ročníku neopustí :-).

    Po příjezdu domů ještě někteří Pohodáři-pochodníci stihli  krátce zafandit našim hokejistům při utkání s Kanadou :-(, potom se rychle přeupravit a navonět a vyrazit na pouťovou zábavu do Bělé, aby podpořili, coby fan klub, Vlastu a Martinu, naši známou kapelu. Zde jim předali trička fanklubu a bavili se až do nočních hodin.