Okolo Bohdanče 10.10.2015

 

    Když večer před pochodem Vláďa s Janou Vošickou a Jardou a Vlaďkou Pajerovými plánovali, kdo všechno půjde, došli k závěru, že z Hněvkovic jenom oni 4. O to větší překvapění bylo, když se v 8 hodin ráno sešlo v Bohdanči na startu 12 Pohodářů a 3 pejskové.

    Hlavním důvodem, proč jsme si zvolili trasu 19 km byla prohlídka sklárny v Tasicích a sklářské huti Anna ve Bělé. Vyprávění o historii a osudu skláren bylo velice zajímavé. Někteří Pohodáři si odnášeli z Tasic suvenýr v podobě štamprlat nebo vánočních skleněných ozdob v batohu, ale Míša Slavětínská nesla Martě zbývajících 11 km krabičku s ozdobami v ruce.

    Jarda Vošický musel tentokrát v sobotu do práce, ale přesto si nenechal pochod ujít. Z práce běžel na autobus a do Bělé na náves ho přivezl od autobusové zastávky v Lokti Honza.

    Ráno jsme se museli zahřát teplým grogem a zvýšením tempa, ale kolem poledne se na nás usmálo sluníčko. I stánků bylo na trase více než loni.

    Do cíle jsme dorazili o půl 3. Část naší skupiny se po převzetí diplomu nechala zlákat speciálně upraveným menu pro pochodníky v Restauraci Agnes. Aby nebylo Jardovi líto, že nedostal diplom, Pepa Tvrdík mu vlastnoručně vyrobil kopii diplomu za ušlapané 4 km. :-)