Pouťové slavnosti v Hněvkovicích

22. 8. 2015

 

    Na rozdíl od loňského roku jsme se s těmi letošními slavnostmi moc netrápili. Týden před jsme naplánovali občerstvení, rozdělili úkoly a v pátek se sešli postavit stánek a pomoct obci s rozestavováním posezení a stavění velkých stanů. Frmol nastal v sobotu ráno, kdy všichni vybavovali své stánky všelijakým zařízením. Pohodáři se rozdělili na dvě party. Jedna strouhala u Vošicků na dvorku brambory a chystala těsto na bramboráky, druhá parta dolaďovala stánek. Vrcholem všech příprav bylo přinesení velkého rozcestníku, na kterém po večerech pracoval Honza Veleta. Proutěná botička na vrcholu a nápis U Pohodářů, večer osvícený lampičkami, měli za úkol přilákat co nejvíce hladových hostů. 

     O půl jedné vše vypuklo a pokračovalo do ranních hodin. Před stánkem byla občas fronta, občas ne, ale prodávalo se pořád. Jídlo bylo vyprodané do poslední klobásy, zbylo jen pár kousků domácích koláčů. 

    Myslím, že jsme si letošní slavnosti všichni moc užili. Velké díky všem, kteří pomáhali s přípravami a úklidem, jak píše Jarda s Janou v diskuzi a také všem, kteří zajišťovali hladký chod našeho stánku a těm, kteří se od 19 do 21 ujali funkce hlídačů parkoviště.

 

A teď hurá na přípravy našeho Pochodu Prokletým údolím, který se kvapem blíží.

 

Pohodář