Silvestrovský Blaník

 

    Pořádnou tečku za letošními pochody Pohodáři udělali na Silvestra 31.12.2017 výšlapem na Velký Blaník. Od hněvkovické křižovatky byl plánovaný hromadný odjezd v 9 °° hod. Zde se sešlo celkem 11 natěšených Pohodářů. Bylo teplo, po dešti, 5°C. 
    Po příjezdu na parkoviště u Louňovic, jsme se vypravili po červené turistické značce kamenitou stezkou k vrcholu Blaníku. Po krátké chvíli, ještě na okraji parkoviště, jsme narazili na první občerstvovací stánek, kde jsme nesměli vynechat voňavý svařák a medovinu, jak se říká "na zahřátí". I když nám pak cestou bylo pořádné teplo, šlapalo se nám do kopce líp. Na Blaník jsme dorazili skoro mezi prvními návštěvníky. Někteří Pohodáři vystoupali na blanickou rozhlednu, ostatní mezi tím rozložili buřtíkový piknik a zabrali místo u ohně. Během chvilky se prostranství kolem rozhledny zaplnilo tolika návštěvníky, že u ohně čekala fronta na ošťuráky. Mezitím se naše řady rozrostly o další Pohodáře, a to Bostlíky s dvěma pejsky a Pajerovi, kteří přišli od Kondrace. A bylo veselo! Ještě jsme ani nesbaštili buřty, Vlaďka vyndala z batohu štamprdlátka a začala rozlévat Metaxu. Pilo se "na zdraví "Vlaďky! :-)
       Popovídali jsme a šli hledat kousek volného místečka, abychom se všichni společně vyfotili a šampaňským zapili náš pochodový rok a zároveň připili na sezonu nadcházející. Proti loňskému roku, kdy láhev šampusu vytáhl z batohu Pepa Tvrdík a všichni jsme se podělili o jednu nealko Bohemku, se letošní množství lahví výrazně zvětšilo. Téměř každý měl v batůžku svůj šampus! Hromadná fotka s odpočítáváním vteřin a odšpuntováním se opravdu povedla. Krásný nový rok 2018!