4. Turistický ples

 

    Všichni, kdo si letos přišli užít příjemný večer na pohodářský Turistický ples – tentokrát v jeho čtvrtém vydání – se již tradičně vypravili do Hospůdky u Jany, kde nejen to dopoledne, ale i večer předtím probíhaly pilné přípravy. Ty zahrnovaly například vyzdobení sálu, doplnění zásob pro pohodářský bar a v neposlední řadě zorganizování tomboly, která letos čítala přes 200 cen. Oficiální začátek plesu byl plánován na 20:00, takže před osmou hodinou se hosté pomalu začali scházet a Pohodáři zvědavě pozorovali rychle se zvyšující číslo na vstupních lístečcích. Největší vlna příchozích opadla během první hodiny a Jirka Dupal  coby výběrčí vstupného odtrhl poslední placenou vstupenku s číslem 80 ve 22:30 hod.

    Od samého začátku večera nás do dobré nálady ladil ( doslova a do písmene ) Vlasta s Martinou, kteří jako vždy nezklamali se svými sériemi poskládanými jak z tradičních hitů, které vždy všechny zvednou ze židlí, tak i s novou částí repertoáru, která si  podle počtu tanečníků na parketě také rychle získala své fanoušky. A kdo zrovna netančil nebo nedoplňoval energii na baru, mohl si koupit lístky do tomboly. Jako každý rok přibližně každý třetí lístek vyhrával některou z menších cen a lístky, které nevyhrávaly se účastnily velkého půlnočního slosování o 15 hlavních cen. Ceny do tomboly poskytli jak Pohodáři, tak i mnoho dalších sponzorů z řad nepohodářů – za což patří všem velký dík, protože ceny byly vskutku rozmanité a zřejmě nalákaly i naše hosty, protože po tombole se zaprášilo už před vystoupením roztleskávaček! To se skládalo ze skladeb „How do you do“ a „Popelka“ a letos mělo dokonce lehce adrenalinový nádech, protože do tance se více či méně dobrovolně zapojila i výzdoba sálu. Roztleskávačky diváky ovšem nejen roztleskaly, ale také inspirovaly pro vlastní výkony na tanečním parketě. Dalším bodem programu byla soutěž – pro velký úspěch obdobná jako loni, takže kdo minulý rok svým výkonem příliš neoslnil, mohl to letos napravit – dámy přesnou mušku a pánové správné ukotvení cílové tyčky. Nejúspěšnější dvojicí byli letos Petr Jelínek s Martinem Fričem, kteří si vysoutěžili a následně se podělili o šišku turistického salámu. Večer pokračoval dál – chvilku ve znamení romantických ploužáků, pak zase ve jménu rozjařených vypalovaček a ubíral se k hodině, na kterou všichni čekali. S odbytím půlnoci se začala vyhlašovat hlavní tombola. 15 velkých cen obsahovalo některé tradiční: selátko, tlačenku nebo výborný dort. Ale také žhavé novinky jako Strom života, Napoleona nebo Nedělní menu složené z kapra a štrůdlu. Nejhlavnější z hlavních cen – trackové kolo Galaxy letos putovalo do rodiny Sechovců a už na plese bylo pokřtěné prvním kolečkem kolem sálu v podání Pavla Sechovce juniora. Po vyhlášení tomboly ale následovala ještě dražba unikátního pohodářského kalendáře poskládaného z fotek z pohodářských akcí. Dražba započala na 50 korunách, nabídky létaly vzduchem a nakonec si ho za krásnou cenu 500,-  domů spokojeně odnesl Honza Vošický.  Jako vždy se ale hned tak nešlo spát, parket byl plný, návštěvnost baru vysoká, nálada rozjuchaná a zábava v plném proudu až do brzkých ranních hodin.

    Akce se opět povedla na výbornou, doufáme, že si jí hosté užili stejně jako organizátoři a děkujeme všem, kteří jakkoliv ( i samotnou návštěvou a chutí se bavit ) přispěli k uskutečnění čtvrtého Turistického plesu!