Pohodářská Maškara 4. 2. 2017

 

    Na letošní pohodářské maškaře – tentokrát v pořadí třetí, už nás nepřekvapila rozmanitost příchozích hostů. Kolem osmé hodiny se otevřel vstup a hosté začali přicházet.  Mezi prvními dorazila i skupinka klaunů, ze kterých oči doslova přecházely – až organizátoři přemýšleli, jestli je nešálí zrak, protože klaunů bylo – ano, skutečně –sedm. Svým pozitivním naladěním okamžitě zvedli všechny další hosty ze židlí, a tak se za chvíli na parketě vytvořily jinde skutečně zajímavé a nevídané páry. Po odložení kosy se jal tančit třeba i smrťák a octl se tak v jednom davu mimo jiné s početnou skupinou jeptišek a kazatelů, ale i různých dalších podivuhodných bytostí, zvířat i obživlého jídla.  Do příjemně se rozvíjejícího večera ale najednou vtrhly jako tornádo slepice zběhlé z kurníku místní babi, která se jala udávat vajíčka výměnou za létající jeleny. Ovšem ani fakt, že jedna ze slepic byla nakažená ptačí chřipkou neodradil hosty od návratu na parket, obzvlášť po zjištění, že dorazila i pěvecká a herecká hvězda – Dan Nekonečný, který dokonce přímo na místě předvedl svou doslova jiskřící show. Zřejmě díky tomu byl také po právu zvolen nejlepší maskou večera, která byla vyhlášena s odbytím půlnoci, což ohlašovalo také odhalení masek.  Díky tomu svou identitu odhalil třeba i zdejší kat, pohostinná opice s košem ovoce, mimoň a dokonce i nepolapitelný fantomas. Pouze dvě masky uprchly, aby je nikdo nepoznal, že by to byly ty, co vloni?

    Ovšem ani po půlnoci zábava neustávala, parket zůstával zaplněn a do kroku nám jako vždy skvěle hráli Martina s Vlastou, o bar se odpovědně starali Pohodáři a pro hladové byl připravený tataráček s topinkami a jiné dobroty od Jany Vosáhlové.

    Celkem se letos sešlo rekordních 54 masek. Nemalý problém nastal při hromadném fotografování masek. Bylo jich tak hodně, že se nemohly do objektivů fotoaparátů všechny vejít. Ještě uvidíme, jak si fotografové poradili. Platících hostů bylo 32.

    Byl to opět skvělý zážitek, děkujeme všem, kteří se ať oficiálně nebo jako úžasně kreativní hosté zapojili a už teď se těšíme napřesrok!