Pochod Prokletým údolím 2. 9. 2017

 

    I letos Pohodáři připravili a uskutečnili první sobotu v září již 4. ročník Pochodu Prokletým Údolím. Vyznační tras komplikoval Pohodářům v pátek celodenní liják. Barevné krepáky, které se běžně používají na znační trasy, musely být vyměněny za barevné mašle odolné proti nepřízni počasí. Přesto značící parta ve složení Jarda Voš., Ivča, Honza Voš, Michal Voš. a Pepa Tvrdík se Šárkou, vyrazila do mokrého počasí a udělala velký kus práce. Promočeni na kost a v botách plných vody nachodili přes 30 km s mašličkami a značkovacími spreji. Ostatní značky dokončili Vláďa s Petrem na motorkách v sobotu ráno. 

       V sobotu, 2.9.2017, kolem půl osmé ráno začínali na start k hájovně přijíždět první pochodníci. Až poslední, 90. pochodník, uzavřel v 11:30 dopolední chaos. Pohodáři opět i v letošním ročníku připravili pro pochodníky překvapení :-). Ti měli na startu možnost výběru ze tří zajímavých tras. První trasa, 14ti kilometrová, vedla přes Chotěměřice kolem přehrady, hněvkovickou skálu do Habrovčic, Budče, dál přes Hůru a bývalý vojenský objekt do Štičí a odtud zpět lesními pěšinkami ke startu. Druhá - nová trasa 18ti kilometrová vedla pochodníky nejdříve do Zahájí, Štičí, odtud na zříceninu chřenovického hradu, kde byl tajný punkt, a pak po levém břehu Sázavy ke chřenovickému jezu, Kroboťákem do Nové Vsi a do cíle. Nejdelší trasa, 24kilometrová, měla stejný směr jako první trasa až do Štičí, odkud se spojila s prostřední trasou a společně došly až do cíle. Pochodníci měli tedy rozhodnutí nelehké. Ti "skalní", co chodí každý rok, uvítali něco nového a místa, která neznali. Ti, co přišli poprvé, většinou volili trasu kolem Želivky a ti, co chodí svižně, se nebáli trasy nejdelší.

    Odměnou za zdárně ušlapané kilometry jim byl v cíli předán diplom a placka s botičkou - letos růžovou :-) a pro mnohé i vlastnoručně cestou nasbírané houby :-).

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 90 pochodníků. Pro trasu 14 km ze rozhodlo celkem 39 pochodníků, pro trasu 18 km 36 pochodníků a trasu nejdelší 24 km ušlapalo celkem 16 pochodníků.

Nejmladším účastníkem pochodu byl Jan Pátek (* 2012) na 14 km trase.

Nejstaršími účastníky byli Anna Vránová (* 1941) a Josef Kučera (* 1936) na trase 14 km.

Pan Slíva trasu 14 km uběhl za 1 h 14 min.