Lodičky 7. 7. 2013, Pohodáři jedou Sázavu

    

    Hlavním organizátorem této akce se stal Luděk. 33 Pohodářů vodáků se sešlo v 9 hodin ráno v Ledči nad Sázavou u mostu, kde jsme netrpělivě vyčkávali příjezd auta naloženého loděmi. Vyfasovali jsme jich 14, do každé 2 pádla a pro děti vesty. Jenom posádka 3 lodiček se rozhodla sjet jez Na Mizerově hned po nalodění. Ostatní bafli lodě a šli s nimi přes město k Bille, kde se teprve odvážili nasednout. 

    První zastávkou byl kiosek u Máši pod Hněvkovicemi. Dále jsme zastavili pod chřenovickým jezem u Peška, v Korbelovce, kde jsme se naobědvali, v Budčicích a ve Vlastějovicích. Sluníčko pálilo, bylo nutné dodržovat pitný režim. Celkem jsme přejeli 5 jezů, sjízdné byly dva. Petr s Nikolou chtěli sjet i jez v Budčicích, ale v poslední chvíli se to rozhodli vzdát. Z proudu nad šlajsnou se dostali, ale proud vody hnající se na jez vzal jejich loďku s sebou. Pod jezem se loďka překlopila na bok a Nikola spadla na koleno. Dostali se na břeh, ale Nikino koleno postupně měnilo barvu z červené na fialovou. Dopádlovali ještě do Vlastějovic. Další plavbu museli vzdát a odtud odjeli na pohotovost do Havlíčkova Brodu. 

    Naším cílem byla Horka u Zruče nad Sázavou. Dorazili jsme okolo 18. hodiny. Odevzdali jsme lodě, vypili v kiosku pivo a šli na vlak do Ledče. Přestože dobrá polovina vodáků seděla v lodičce poprvé v životě, všichni to zvládli na jedničku ;-) i Eliška, která si nesměla namočit nohu. Upádlovali jsme cca 20 km, sedinky nás bolely ještě 2 dny, ale zážitek to byl úžasný. Příště popojedeme o kousek dál. Až na Český Šternberk. 

    Pohodář.

    FOTO najdete: Fotogalerie - FOTOGRAFIE