7. výroční schůze

Dne 12.03.2022 se v hospůdce U Jany uskutečnila již sedmá výroční schůze našeho oddílu. Od vzniku Pohodáře jako takového, by měla být schůze v pořadí osmá, ale vzhledem k pandemii Covidu, která trvala dva roky a ochromila většinu plánovaných akcí i naši schůzi, byla teprve sedmá. Počet Pohodářů byl hojný, v počtu 36 členů a jednoho hosta z řady zastupitelstva obce, Lenky Skalové.

Výroční schůze byla velice zajímavá, plná nevšedních změn. Nejprve proběhlo zahájení, poté shrnutí akcí za loňský rok, kterých vzhledem k situaci moc nebylo, hospodaření oddílu a plánované akce na letošní rok.

Dalším tématem schůze bylo zvýšení členských příspěvků ze 100 Kč na 200 Kč. Na toto téma proběhla krátká, ale výživná diskuze. Následovalo řádné hlasování o jejich výši a nakonec 3 členové byli proti, 5 se zdrželo hlasování a 28 bylo pro, takže se příspěvky zvýšily na 200 Kč za rok.

Poté se přistoupilo k volení nového výboru, jelikož naše dosavadní předsedkyně Veronika L. se rozhodla předat svou funkci jinému členovi z řady Pohodářů a z funkce odstoupila. Do výboru byli zvoleni 3 Jardové: Jaroslav Vošický, Jaroslav Pajer a Jaroslav Bostl.

Novým předsedou byl jednomyslně zvolen Jaroslav Vošický, který byl odhlasován všemi zúčastněnými Pohodáři. Jarda Bostl a Jarda Pajer se tak stali místopředsedy oddílu.

Jarda V. nás seznámil s plánovaným červnovým výletem do Českého Švýcarska, konkrétně do Jiřetína pod Jedlovou, kde to již Pohodáři trošku znají. Ale určitě ne tak dost, aby nemohli poznávat nové krásy a zajímavosti této nádherné oblasti. V plánu je hromadná doprava autobusem a přihlášení zájemců do konce měsíce března.

Poté se slova ujala také místostarostka obce Jana Skalová, která ocenila práci Pohodářů a popřála jim mnoho úspěchů do dalšího roku.

Následovala diskuze, kde byl návrh přikoupit další sety, výčepní zařízení a elektrocentrálu na stanoviště „Hůra“ na našem pochodu. Dalším tématem k zamyšlení a diskuzi bylo zajištění nových pohodářských tílek a košil, především pánských.

Výroční schůze byla zakončena výbornou večeří, vepřovou panenkou na slanině se šťouchaným bramborem.