4. výroční schůze

V sobotu 20.1.2018, proběhla již po čtvrté výroční členská schůze Pohodářů. Místem konání byla opět hospůdka u Jany. Letošního rokování se zúčastnila většina Pohodářů :-). Celkem 38 členů a jeden host, starosta obce Hněvkovice pan Šťastný. Důvodem takové účasti byla nejspíš vynikající večeře, letos vepřový / kuřecí/ řízek s bramborovým salátem.

Zahájení schůze provedla předsedkyně Verča, pak následovalo zhodnocení  loňských akcí, které humorně komentoval místopředseda Jarda Voš. Hospodářka Jana nás seznámila se stavem financí na účtu a poté opět Jarda, s programem akcí na rok 2018. Nejvíce každého zajímal každoroční výlet pro členy. Letos bude zvolená lokalita opět zajímavá a to oblast Českého Švýcarska /Hřensko/. Jelikož tato krásná oblast je trošičku vzdálenější, pojedeme autobusovou dopravou. :-))) Na závěr schůze  Vláďa nakousnul téma lodiček, ale bohužel nic konkrétního. Více informací obdrží Pohodáři emailem a proběhne i malé hlasování volby řeky, která se pojede. Druhý místopředseda  Jarda Pajer potvrdil svoji činnost ve funkci na další období. Řešilo se i zhotovení nových triček, případně tílek pro nové i stávající členy. Bližší informace budou zasílány Pohodářům opět emailem. Nelehký úkol dostal od Vládi Luděk Novák, který na loňské schůzi zmínil uskutečnění volby Miss Pohodářka, turistka! Rok utekl, volba nikde žádná, a tak Luděk dostal úkol znovu. Uvidíme, jak se úkolu Luděk zhostí :-)
    Pár slov nám pověděl i pan starosta, poděkoval nám za účast na pouťových slavnostech, popřál hodně sil do dalších akcí a přislíbil i nadále finanční příspěvek od obce. Tématem hovoru byl také zapůjčený prostor od obce v budově pošty v Hněvkovicích. Prostory jsou ve špatném stavu, bez elektriky a soc. zařízení. Pohodáři si prostor vyčistili, pořídili nový zámek na dveře, mříž na okno a využili jako sklad pro lednice, stoly, lavice a jiné podobné věci potřebné při pořádání akcí. Obec prozatím nehodlá investovat do opravy budovy a nemá k dispozici jiné prostory, které by mohli Pohodáři využít i jako svoji klubovnu. Na dotaz Jirky Dupala "...na jak dlouho si nám tu starou školu půjčil...?, pan starosta odpověděl: " ...než to spadne" !

Během večeře probíhala prezentace fotek a videí z předešlých akcí, potom volná diskuze a zábava až do pozdních večerních hodin.