Pochod Okolo Bohdanče

14.10.2017 08:00

 

POCHOD OKOLO BOHDANČE

14. 10. 2017

INFORMACE OD MOJMÍRA JEŽKA

 

Start bude v sobotu 14.10.2017 od 6:30 do 14:30 v sokolovně v Bohdanči u Zbraslavic na Kutnohorsku.

V cíli Vás budeme čekat také tam do 18:00. Na výběr budete mít pěší trasy 5, 12 a 22 km a cyklotrasy v délkách 21, 40 a 53 km.

Kdo zvládne, u pěších doporučuji jít alespoň 12 km, u cyklotras 53 km. 

I letos bude ke každému vlaku zajištěna autobusová doprava z nádraží ve Zbraslavicích do Bohdanče a zpět.

ZAJÍMAVOSTI
Pro pravidelné účastníky patří mezi známé zajímavosti rozhledna Bohdanka, prohlídka palírny, ochutnávka v prodejně, sklárna Huť Jakub v Tasicích, kde se nejen natáčeli Synové a dcery Jakuba skláře, ale kde můžete vidět a slyšet mnoho zajímavého z historie sklářství a v prodejně si koupit něco na památku http://www.sklarnatasice.cz/ (cyklotrasy). Dalším navštívitelným objektem bude kostelík sv. Václava v Hodkově (pěší 22 km) a areál zámku v Ostrově (pěší 12 a 22 km, všechny cyklo), kde bude opět možnost občerstvení. Další možnosti občerstvení budou i jinde na trasách. Dalším zajímavým objektem, který někteří z vás již znají, je krásně zrekonstruovaný zámek ve Zruči nad Sázavou http://www.mesto-zruc.cz/turista-1/co-nabizi-zamecky-areal/nabidka-expozic/ (cyklo 40 a 53 km).
Jako obvykle se i tentokrát můžete těšit na krásnou přírodu, v této variantě s nejkrásnějšími rozhledy do krajiny a kouzelnými zákoutími.
Ani letos nebudete ošizeni o nový, originální diplom s vtipem malovaným Ivanem Křemečkem. Těšit se můžete i na malování na obličej, či jiné části těla, obrazy a výrobky z FIMO hmoty Denisy Duspivové. Pět nejstarších se opět může těšit na láhev pálenky a děti na drobné dárky.

NOVINKY
Letošní novinkou budou cyklotrasy, které povedou místy, kudy se ještě nikdy nejelo. Prohlédnout si budete moci pěknou kapličku ve Vlastějovicích (cyklo 40 a 53 km), trasa 53 km pak bude pokračovat přes Vodní nádrž Švihov (přehrada Želivka) s pěkným pohledem z mostu. O pár kilometrů dál je k vidění zajímavý kamenný most již zrušené železniční tratě do starých Dolních Kralovic, z roku 1902. To nejzajímavější Vás však teprve čeká - v Hulicích, a kousek za nimi, unikátní interaktivní expozice Včelí svět http://www.vcelisvet.cz/ a Vodní dům http://www.vodni-dum.cz/ ve kterých si můžete mezi 9:00 a 16:00 dopřát např. čichohru, kvízy, výrobu svíčky, videoprojekce, hrátky s vodou, navštívit vodní bar a hádat, odkud je která voda, a mnoho dalších zajímavých zážitků a poznatků. Pokud alespoň trochu zvládnete 53 km, vřele doporučuji. Rozdíl mezi 40 km a 53 km vede příjemnou, jen mírně zvlněnou krajinou. Ve Včelím světě je domluvené zvýhodněné vstupné 20 Kč do 15 let a 50 Kč pro dospělé, ve Vodním domě plné vstupné 50 - 90 Kč (jestli slečna vedoucí ještě nezmění názor :-) )
Další novinkou budou balónky s originálním pochodovým potiskem plněné heliem.

PRO DĚTI
Kromě malování na obličej se děti mohou nově těšit na zábavnou lukostřelbu, dále na maxibublifuk, chytání rybiček se sladkou odměnou, dětské hřiště a balónky plněné heliem.

BALÓNKY S HELIEM
Když už budete mít balónek s heliem, nebudeme Vám bránit v tom, vyzkoušet si "šmoulí hlas"

SUVENÝRY
Pokud budete chtít tričko (dospělácké za 220 Kč, dětské 200 Kč) s obrázkem z diplomu, napište mi do konce září jméno (jména) a velikosti. Nejde o závaznou objednávku, ale raději si pro ně přijďte ;-)
Dále si můžete koupit placku, hrneček s obrázkem z diplomu a propisku.

Těšíme se na Vás a prosíme o přeposlání přátelům, vynasnažíme se, aby byli spokojení :-)
Mojmír Ježek